MK Team - Mistrz!!!

W zakończonych rozgrywkach XXII edycji ligi futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy ponownie udało nam się stanąć na najwyższym stopniu podium. Obroniliśmy tytuł wywalczony przed rokiem, a to nie lada sztuka, o czym przekonywali się wielokrotnie wcześniejsi zwycięzcy tych rozgrywek. Dodatkowo Jarek Kostarczyk zdobył tytuł "Króla strzelców", a Mariusz Kubanek tytuł "MVP turnieju", co cieszy i motywuje już na następny sezon :)

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z drużyną SGP. Przeciwnik, mający w swoim składzie zawodników o sporych umiejętnościach piłkarskich, nie myślał się tak łatwo poddać. Zaangażowanie ze strony wszystkich zawodników było spore, toteż przedostanie się pod bramkę przeciwników nie było łatwym zadaniem. Udało się to w końcu Jackowi Cabanowi i na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem 1:0, choć mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku. W drugiej części meczu nie ustrzegliśmy się błędu i rzut karny na bramkę zamienił najlepszy zawodnik drużyny SGP Krzysztof Rogozik. Choć do końca meczu pozostawało coraz mniej czasu, to staraliśmy się strzelić zwycięskiego gola, chcąc uniknąć loteryjnych rzutów karnych. Na szczęście Jacek Caban kapitalnie dograł piłkę do Marka Wachowicza, który sprytnym strzałem ustalił wynik meczu. Z przebiegu całego półfinałowego spotkania byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, dlatego w pełni zasłużyliśmy sobie na zwycięstwo w tym meczu. Brakowało trochę skuteczności, stąd niepotrzebne nerwowe chwile. Jednak wszystko zakończyło się po naszej myśli. Byliśmy już w wielkim finale.

Półfinał

MK Team - SGP 2:1 (bramki: Jacek Caban, Marek Wachowicz)

Mecz finałowy zagraliśmy z drużyną ZIB Bernat Miedźno. Przeciwnik nie byle jaki, bo w drodze do finału wyeliminował takie drużyny jak ZC Michaś oraz Luminex. Wiedzieliśmy, że aby cieszyć się z końcowego sukcesu, musimy zagrać lepiej, skuteczniej i dokładniej niż w meczu półfinałowym. Drużyna przeciwna nastawiła się na zabezpieczenie dostępu do własnej bramki i grę z kontry. Ich założenia przyniosły skutek, bo po jednej naszej stracie, szybko wyprowadzoną akcję na bramkę zamienił zawodnik z pierwszoligową przeszłością - Krzysztof Stępień. Ta bramka na szczęście nie wprowadziła nerwowych poczynań w naszą grę. Wiedzieliśmy, że jesteśmy mocni, silni i damy radę wyrównać. Udało się to jeszcze przed przerwą. Dokładnie dograną piłkę przez Jarka Kostarczyka na bramkę zamienił Mariusz Kubanek. Do przerwy wynik wyświetlany na tablicy świetlnej wskazywał remis 1:1. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Cały czas to my byliśmy więcej przy piłce. Kilka ciekawych akcji w naszym wykonaniu mogło prorokować kolejne dla nas bramki. Pierwszą strzelił Robert Brzeziński, wykorzystując gapiostwo przeciwników i dokładne podanie od Jacka Cabana. Na 3:1 podwyższył Mariusz Kubanek, wykorzystując niemal identyczną akcję, jak w przypadku pierwszej swojej bramki. Ponownie idealnie piłkę wyłożył Jarek Kostarczyk. Wycofanie bramkarza niewiele przyniosło korzyści drużynie przeciwnej. Mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik, ale nieskutecznym egzekutorem przedłużonego rzutu karnego okazał się Mariusz Kubanek. Wynik do końca nie uległ już zmianie i mogliśmy się cieszyć z drugiego (i to rok po roku) naszego zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Finał

MK Team - ZIB Bernat Miedźno 3:1 (bramki: Mariusz Kubanek 2, Robert Brzeziński)

Graliśmy w składzie: Sebastian Knysak, Jarosław Śledź, Jarosław Kostarczyk, Wojciech Kasiński, Mariusz Kubanek, Jacek Caban, Michał Rychter, Robert Brzeziński, Marek Wachowicz, Robert Cierpiński, Piotr Mesjasz, Paweł Nabiałczyk

W całych rozgrywkach rozegraliśmy 14 meczy, z tego 13 zwycięstw i tylko jeden remis. Jako jedyni byliśmy niepokonani podczas pierwszego i drugiego etapu rozgrywek. Nikt inny nie zasługiwał na końcowe zwycięstwo, tak jak my. Mamy super drużynę, z czego można się tylko cieszyć. Każdy z nas dał wiele, a to wiele połączone w całość stanowi potencjał, z którym żadna drużyna przeciwna sobie nie poradziła, bo nie mogła. Tak wyrównanego, poukładanego i konsekwentnego składu nie miał nikt inny. Ciężko tu kogokolwiek wyróżnić, bo każdy z nas miał lepsze i gorsze momenty, a jak przeanalizować wszystkie mecze, to tych gorszych było naprawdę niewiele. W przyszłym roku znów postaramy się powtórzyć tegoroczny sukces. Nie będzie łatwo, ale z taką drużyną nie można obawiać się nawet najtrudniejszych wyzwań.

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim za super prezent na moje "osiemnaste" urodziny :)

Podziękowania należą się oczywiście również naszym wspaniałym żonom (i koleżankom), naszym dzieciom, bo bez ich wsparcia, gorącego kibicowania oraz zezwolenia :) na nasze hobby, nie moglibyśmy przeżywać tak miłych, zwycięskich chwil.


Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Ostateczny skład podium

MiejsceDrużyna
1MK Team
2ZIB Bernat Miedźno
3Fachowiec

Klasyfikacja zdobywców bramek MK Team

Kostarczyk Jarosław 13, Kubanek Mariusz 8, Wachowicz Marek 5, Caban Jacek 4, Brzeziński Robert 2, Mesjasz Piotr 2, Cierpiński Robert 2, Rychter Michał 2, Kasiński Wojciech 2, Nabiałczyk Paweł 1

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec - Jarosław Kostarczyk (MK Team)
Najlepszy bramkarz - Grzegorz Cyruliński (Luminex)
Najlepszy zawodnik - Mariusz Kubanek (MK Team)

Prasa o nas:
mosir.pl
czestochowa.sport.pl
astar.czest.pl
wczestochowie.pl
cz-pilka.pl

Partnerzy !!!